صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

در مراسم آموزشی توجیهی دانشجویان ورودی 96 دانشگاه علوم پزشکی استان؛

تشریح وظایف معاونت فرهنگی و امور دانشجویی/تاکید بر تقویت و افزایش فعالیت های حوزه دانشجویی در دانشگاه

سرپرست معاونت فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه بویراحمد در مراسم آموزشی توجیهی دانشجویان ورودی 96  به تشریح وظایف این معاونت پرداخت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ دکتر جمشید محمدی با بیان اینکه رسالت معاونت فرهنگی و امور دانشجویی، فرهنگ سازی است، گفت: باید زمینه ای را فراهم نماییم تا دانشجویان در زمینه حوزه های آموزش، پژوهش، فرهنگی و مذهبی ارتقا یابند.

وی اشاره ای به نقش معاونت فرهنگی و امور دانشجویی در ارتقا سطح علمی، پزوهشی و فرهنگی دانشجویان داشت و گفت: فعالیت های حوزه دانشجویی نقش مهمی در ارتقا سطح علمی و فرهنگی دانشجویان دارد به طوری که هدف اصل این حوزه شکوفایی استعداد های نهفته دانشجویان است که ارتباط نزدیکی با نحوه زندگی و فعالیت های اجتماعی دارد.

سرپرست معاونت فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی استان ادامه داد: حوزه دانشجویی از آن جهت برای دانشجو اهمیت پیدا می کند که پرورش او در محیط دانشگاه به آن وابسته است، چرا که این حوزه همواره در حال تهیه امکانات و مواردی است تا دانشجو در زمان تحصیل همیشه بهترین شرایط را دارا باشد.

دکتر محمدی اظهار داشت: اداره امور خوابگاه ها به منظور فراهم آوردن امنیت روحی و روانی دانشجویان و خانواده آنان و کاهش هزینه دانشجویان غیر بومی، 2 خوابگاه پسرانه، 6 خوابگاه دخترانه و یک خوابگاه متاهلی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد، که این خوابگاه ها تحت نظارت معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه اداره می شوند.

وی اشاره ای به خدمات رفاهی و دانشجویی داشت و گفت: بخش خدمات رفاهی با فراهم نمودن امکانات و تسهیلات رفاهی خدماتی از جمله وام های تحصیلی و قرض الحسنه را به دانشجویان ارائه می نمایند.

سرپرست معاونت فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی استان در ادامه در خصوص وظایف کمیته انضباطی نیز گفت: کمیته انضباطی نقش مهمی در سالم نگه داشتن محیط های آموزشی، پژوهشی و تامین حقوق عمومی دانشگاهیان از طریق ترغیب دانشجویان، به حفظ کرامات دانشجویی و مقابله با بی نظمی است.

دکتر محمدی با بیان اینکه اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه در سال های گذشته توانست مقام برتر کشوری را کسب نماید، اظهار داشت: اداره مشاوره و سلامت دانشگاه با هدف کمک به دانشجویان در زمینه های مختلف ازدواج، تحصیلی و مهارت های زندگی، خدمات مشاوره ای و راهنمایی به دانشجویان ارائه می نماید.

وی با اشاره به اینکه تربیت بدنی دانشگاه با هدف بها دادن به امر ورزش در جهت رشد و شکوفایی استعدادهای دانشجویان و تقویت جسم در کنار تزکیه روح و روان فعالیت های را در دستور کار قرار داده، افزود: دانشگاه دارای سالن تربیت بدنی و امکانات لازم در رشته های والیبال، تنیس روی میز، فوتبال، شطرنج و تیراندازی بوده و به دانشجویان خدمات لازم را ارائه می کند.

دکتر محمدی ادامه داد: در بعضی موارد از جمله استخر شنا دانشگاه  با بخش خصوصی نیز قرار دارد.

سرپرست معاونت فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی استان در پایان اشاره به فعالیت های قرآنی مرکز و کانون قرآن عترت داشت و گفت: این مرکز در جشنواره سراسری قرآن موفق به کسب رتبه دوم شد و در طی سال تحصیلی زمینه های لازم جهت دوره ها و آموزش های لازم را به دانشجویان، کارکنان و اعضای هیئت علمی فرآهم می نماید.   

 

 


١٢:٠٠ - سه شنبه ١٨ مهر ١٣٩٦    /    شماره : ١٦٦٧٣    /    تعداد نمایش : ٢٩٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج